„Bostono arbatėlė“ – erdvė, skirta lyderystės kasdienybėje puoselėjimui ir gerųjų pavyzdžių sklaidai Lietuvoje.

Kas yra lyderis? Lyderystės sampratų esama įvairių ir literatūroje pateikiama skirtingų apibrėžimų. Mums artimas tyrėjos, knygų autorės ir tinklalaidės vedėjos Brené Brown apibūdinimas. Pasak jos, lyderis – tai kiekvienas asmuo, kuris imasi atsakomybės atskleisti potencialą kituose žmonėse bei veikloje ir kuris turi drąsos tą potencialą vystyti*. Tad šioje lyderystės erdvėje sutiksite žmones, keičiančius pasaulį aplink save ir savo pavyzdžiu įkvepiančius kitus pozityviems pokyčiams.

Kodėl „Bostono arbatėlė“? Bostono arbatėlė (angl. Boston Tea Party) – 1773 m. Šiaurės Amerikos trylikos kolonijų protesto akcija prieš Didžiosios Britanijos administraciją, kai grupė Bostono gyventojų, persirengusių indėnais, įsigavo į anglų laivus ir išmetė į jūrą maišus su arbata. Tai buvo kovos dėl JAV nepriklausomybės pradžia. Šis istorinis įvykis parodė, kad norint pokyčio reikia iniciatyvos, o priemonės kiekvienoje epochoje gali būti skirtingos.

Ką norime keisti mes? Mus liūdina visuomenės susiskaldymas, mažas pozityvių naujienų srautas, todėl savo laidomis ir tekstais siekiame pasidalinti įkvepiančiais lyderystės kasdienybėje pavyzdžiais, ieškoti kas mus vienija, skatinti pagarbos vienas kitam ir dialogo kultūrą, puoselėti empatiją.

Ką šioje erdvėje rasite? Pokalbių laidas. Pagal šias laidas parengtas publikacijas, skirtas gerųjų pavyzdžių sklaidai Lietuvoje (rubrika „Mes žiniasklaidoje“). Atrinktas mus įkvepiančių žmonių įžvalgas (rubrika „Mūsų įkvėpėjai“). Tinklaraštį su mūsų asmeniniu požiūriu į lyderystę.

Jūsų indėlis svarbus! Šios erdvės plėtrai turime ribotą priemonių ir galimybių arsenalą, todėl visi jūsų pasiūlymai, patarimai, finansinė parama yra labai vertinama ir leidžia tobulėti. Esame įsteigę VšĮ ir turime paramos gavėjo statusą.

Mūsų kontaktai: info@bostonoarbatele.lt, facebook: /bostonoarbatele 

* Brené Brown. Dare to Lead: Brave Work. Tough Conversations. Whole Hearts. (2018). p. 4.

         Redakcija

 

Aušra – šios erdvės laidų vedėja

Lyderystės tema mano gyvenime skleidžiasi įvairiomis formomis.

2015 m. su kolegėmis sukūrėme ir įgyvendinome programą moterims „Lyderystės GIJA“.

Tuo metu pradėjau domėtis dvasinės lyderystės tema, atlikau pirmuosius tyrimus, o 2018 m. studijuodama ISM vadovų magistrantūroje parengiau ir apgyniau baigiamąjį darbą „Dvasinės lyderystės raiška Lietuvos įmonėse“.

2019 m. gavusi kvietimą radijo stoties XFM eteryje vesti laidą „Lyderystės klubas“, nedvejodama sutikau. Patirtis šioje pozicijoje įkvėpė žengti toliau, įgyvendinti naują formatą.

Dabar lyderystės erdvėje „Bostono arbatėlė“ kalbinu pašnekovus, kurie atskleidžia ir drąsiai vysto potencialą kituose žmonėse bei savo kasdienėje veikloje.

        Gediminas  šios erdvės redaktorius

Rengiant publikacijas bendradarbiavau su tokiais portalais kaip Delfi.lt, Bernardinai.lt ir daugeliu kitų, kūriau komunikaciją Vilniaus universitete.

Įgytą patirtį pritaikau šioje erdvėje. Pašnekovų išsakytas mintis sudedu į publikacijas, kuriomis neatlygintinai dalinamės su žiniasklaida, taip prisidedant prie gerųjų pavyzdžių sklaidos viešojoje erdvėje. Iki šiol visi Bostonoarbatele.lt mano rengti straipsniai pasirodė didžiuosiuose šalies portaluose.